اطلاعات و قیمت تور آنتالیا

آنتالیا در منطقه مدیترانه و در غرب ترکیه واقع شده است از این رو دارای آب و هوای گرم در تابستان و معتدل و بارانی در زمستان است. این شهر از شمال با شهر بوردور، از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به شهر سریک، از غرب به شهر کورتکلی و از جنوب غرب به شهر کمر احاطه شده است. 

کاله ایچی و آسپندوس 

از آثار باستانی موجود در این شهر می‌توان به شهر کاله ایچی اشاره کرد. کاله ایچی یا آنتالیای قدیم توسط رومیان باستان بنا شده است و دور تا دور آن توسط دیوار هایی که به دریا می‌رسند و توسط نگهبانان محافظت می‌شده است. به همین منظور آن را کاله ایچی یا قلعه می نامند. 

از دیگر آثار باستانی آنتالیا می‌توان به آسپندوس یا آمفی تئاتر اشاره کرد که توسط یونانیان بنا نهاده شده و در دوره بیزانس توسط رومیان بازسازی شده است. بنا های تاریخی این شهر به دو قسمت ساختمان‌های  بالا دستی و پایین دستی شهر اشاره کرد. از مهم‌ترین ساختمان‌های بالا دستی شهر  اکسدرا، نیمفیوم و ساختمان اجتماعات کاخ و میدان تجمع آنرا می‌توان نام برد. قسمت پایین دستی نیز شامل  معبد، آب‌راهه، حمام‌ها، استادیوم و ساختمان تئاتر است. این شهرتاریخی که شاهد حکومت ها و فرمانروایی عثمانی ها امپراطوری بیزانس ، اسکندر مقدونی و … بوده در دوره سلجوقیان به عنوان کاروانسرا مورد استفاده قرار می گرفته است. 

 

موزه اینان کیراچ کاله ایچی

این موزه که شامل یک کاخ و کلیسا است یکی از زیبا‌ترین ساختمان‌های آنتالیا به شمار می‌رود. در قسمت کاخ آثاری از هنر دوره عثمانی و کلیسا نمایشگاهی از سرامیک‌های ترکی گردآوری شده است. 

پرگه 

از دیگر شهر‌های باستانی ترکیه که در ۱۸ کیلومتری آنتالیا قرار گرفته است. می‌توان به پرگه اشاره کرد. این شهر که در قرن ۱۸ قبل از میلاد مسیح توسط یونانیان مهاجر از شمال به جنوب ترکیه بنا شده است. این مهاجرت باعث شد تا نژادهای گوناگونی واردآن شود به همین دلیل آن را پامفیلیا نامیدند. پامفیلیا در آن زمان مکانی مهم برای داد و ستد در شهر پرگه به حساب بیاید. 

 

برج ساعت 

از ۸۰ برجی که از گذشته در دورتادور شهر آنتالیا قرار داشته است امروزه تنها برج ساعت باقی‌مانده است که در وسط میدان کاله کاپیسی خود نمایی می‌کند.

 

کیسک مناره 

این کلیسا که در دوره بیزانس به نام مریم مقدس ساخته شدو به نام مناره بریده شده است در بر دارنده تاریخ شهر از زمان رومیان ، سلجوقیان و عثمانی هاست که در زمان بایزید دوم به دستور شاهزاده کورکوت مبدل به مسجد گشته است. از این رو آن را مسجد کورکوت یا مسجد کبیر می‌نامند. 

 

 

ییولی مناره 

مسجد کنگره‌دار یا ییولی مناره در قرن 13 در مرکز شهر و به دستور سلطان علاء الدین کی قباد سلطان سلجوقی بنا شده است . این مناره امروزه به یک سنبل در آنتالیا تبدیل شده است .این مناره در مرکز شهر آنتالیا واقع شده است و در قدیم نیز کلیسا بوده و امروزه به عنوان مسجد از آن یاد می‌شود

 

دروازه هادریان

دیگر اثر به جا مانده از رومیان باستان دروازه هادریان است. این دروازه شامل دیوار بلندی است که بخشی از آن به عنوان موج شکن مورد استفاده قرار می گرفته است و شهر را از آسیب ناشی از برخورد امواج و توفان‌های دریایی مصون نگه می‌ داشته است. دروازه هادریان در سال ۱۹۶۰ بازسازی و مرمت شده است.

 

موزه آنتالیا 

در سال ۱۹۲۲ با جمع آوری آثار تاریخی از نقاط مختلف آنتالیا در مسجد علاء‌الدین اولین موزه آنتالیا شکل گرفت و با انتقال این آثار در سال ۱۹۳۷ به ییولی مناره و  دارالفنون در اختیار عموم قرار گرفت. موزه آنتالیا سال‌ها بعد به ساختمان فعلی‌اش منتقل و برنده جایزه ویژه شورای عالی اروپا شد. این موزه شامل ۱۳ سالن نمایش است که آثار تاریخی منطقه بر اساس دوره‌های تاریخی در این مکان به نمایش در آمده است.

 

غار کارائین 

غار کارائین که درسی کیلو متری شهر آنتالیا واقع است. از قدیمی ترین نقاط سکونت انسان در ترکیه است و قدمت آن به دوره پارینه‌سنگی می‌رسد. در ورودی این غار موزه کارائین قرار دارد که شامل برخی آثار به جا مانده در این غار از صد و شصت هزار  سال قبل از میلاد مسیح است. 

 

غار آلتین بشیک 

این غار که دارای دو دریاچه زیر زمینی است دارای طولی برابر با ۲۵۰۰ متر و حداکثر عمق ۱۱۰ متر از سطح زمین است. برای پیمودن این غار باید از قایق استفاده نمود.

رودخانه و آبشار ماناگاوات 

رود خانه ماناگاوات از جنوب کوه‌های طرس به سمت دریای مدیترانه جاریست و بهترین راه برای دیدن زیبایی‌های این رودخانه گشت با کشتی است. کشتی از کنار شهر سیده گذشته و برای مسافران زمانی برای شنا و بهره مندی از رود خانه و دریای مدیترانه را فراهم می‌سازد. در ۴ کیلومتری این رودخانه نیز آبشار زیبای ماناگاوات قرار دارد که علی‌رغم ارتفاع زیاد به دلیل داشتن پهنای مناسب دارای آبی کف کرده و شیری رنگ است که مناظر زیبایی را فراهم می سازد. 

 

دره عمیق پلدار(کورپولو کانیون)

 در شمال شرقی آنتالیا به سمت تاشاگیل و بش کوناک، راهی خوش منظره به سمت پارک ملی دره پلدار وجود دارد. جاده از روی یک رودخانه کوهستانی رد شده و میان جنگل های سرسبز و بکر با آبشار های خروشان رد می شود. پارک ملی دره پلدار ۹۲ کیلو متر از آنتالیا فاصله دارد و زیست بوم ۱۴ کیلومتری دره در امتداد رودخانه پلدار قرار گرفته است که گاه عمق آن به‌به ۴۰۰ متر می‌رسد. 

پل رومی اولوک بر روی کانیون و پل بوگروم برروی رودخانه کوجادره قرار گرفته اند. تنوع دو گانه انتخاب گردشگری در این پارک از ویژیگی های آن به شمار می‌رود. بازدید از شهر باستانی سلگه یا در نوردیدن مرتفع ترین قله‌ کوهستان دده‌گول با ارتفاع 2992 متر. پوشش جنگلی و سر سبز این منظقه باعث می‌شود تا گردشگران به راحتی نتوانند از گشت و گذار و اکتشاف در این منطقه بگذرند.